Technologie chlazení

# ICEGRID® PLUS+ ICEGRID® EPDM Syntetické kluziště
1 Prakticky neomezená životnost Libovolný tvar a velikost Rychlá montáž a demontáž Bez nároků na energie
2 Kvalitní led
až do +15° C
Kvalitní led
až do +15° C
Kvalitní led
až do +15° C
Možnost oboustranného použití
3 Vhodné pro multifunkční hřiště Vhodné pro multifunkční hřiště Vhodné na pronájem Vhodné pro děti a začínající bruslaře

Technologie chlazení ICEGRID®
a ICEGRID® PLUS+

Umístíme na libovolnou rovnou a zhutněnou plochu (typicky jako základ pro multifunkční hřiště s ledovou plochou).

Tato technologie umožní udržet kvalitu ledu až do venkovní teploty +15° C (na přímém slunci).

  1. Vhodné pro dlouhodobé používání. Zejména pro multifunkční hřiště s ledovou plochou, které vyžadují nejvyšší kvalitu a nejnižší energetickou náročnost.
  2. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé komponenty pokládají přímo na původní betonový podklad, tak je tato technologie vhodná i pro rekonstrukci ledové plochy.

Pro chlazení ledové plochy používáme nepřímé chladicí zařízení s ekologickým chladivem R 407 C v primárním okruhu a s ekologickým bezglykolovým teplonosným médiem Pekasol v sekundárním okruhu.

Začínáme dodávat inovovaný systém chlazení ICEGRID® PLUS+ za nezměněné ceny. Tento systém má díky použití nerezových chladících hadic prakticky neomezenou životnost.

Detailní postup montáže

Na připravenou plochu položíme plastové výlisky ve tvaru mříže o rozměru cca 40×35 cm a tloušťce okolo 5 cm. Díky zámkům do sebe výlisky zacvaknou a vytvoří jednolitou, pružnou mříž po celé ploše kluziště.

Uvnitř mříže jsou vylisovány drážky, do kterých zasuneme žebrované PE hadice (husí krky) do tvaru písmene „U“. Žebrované hadice mají větší teplosměnnou plochu a snižují náklady na chlazení. Mřížový systém současně zamezuje tzv. „vyplavávání“ trubek nebo jejich posunu do boku. Každá trubka má také vlastní uzavírací ventil, což je praktické pro případné opravy i během provozu kluziště.

Na jedné straně hřiště vznikne přívodní i vývodní sběrný kolektor a na druhé straně se pak hadice otáčí zpět.

Plochu s potrubím zasypeme křemičitým pískem, na který buď položíme umělý trávník anebo zde rovnou začneme tvořit led.

Technologie chlazení EPDM

technologie-epdm-kluziste-com-1

Umístění na libovolnou zpevněnou plochu. Libovolný tvar a velikost kluziště. Plně přizpůsobitelné přání klienta i možnostem místa. Lze postavit v kryté hale, ale i na nekrytém prostranství (od parkoviště a tenisové kurty, až po velký stan).

Tato technologie umožní udržet kvalitu ledu až do venkovní teploty +15° C (na přímém slunci).

  1. Hlavní předností je rychlá montáž a snadný návrat k původnímu využití plochy po skončení sezóny.
  2. Mobilní kluziště z materiálu EPDM je především vhodné k pronájmu. Typicky např. potřebujete zaujmout své obchodní partnery. Není nic lepšího, než postavit dočasné kluziště na parkovišti před vaší firmou.

Pro chlazení ledové plochy používáme nepřímé chladicí zařízení s ekologickým chladivem R 407 C v primárním okruhu a s ekologickým bezglykolovým teplonosným médiem Pekasol v sekundárním okruhu.

Technologie chlazení syntetického kluziště

technologie-synteticke-kluziste-1

Syntetické kluziště tvoří desky z umělé hmoty se zámky zajišťujícími pevné spojení. Je důležité dodržení předepsané rovinatosti plochy, aby se nerozevíraly zámky a nevznikaly mezery.

Desky syntetického kluziště doporučujeme pravidelně vysávat a natírat speciálním olejem pro zachování skluzu.

Jedná se o speciální kluziště, které je vhodné pro děti nebo začínající bruslaře. Umožňuje bruslení v létě a to bez spotřeby elektrické energie.